מי אנחנו?

Your Dream is Our Challenge

סיסתמה נמצאת בבעלות שניים מהבכירים בתחום המזון וההסעדה בישראל:

user

ירון תלמי, מומחה באפיון, ארגון ותפעול מערכי מזון והסעדה, מהנדס תעשייה וניהול, MA במשפטים (קניין רוחני ופטנטים),מוסמך FCSI, מעל 28 שנות ניסיון בניהול חברות, יועץ כלכלה וניהול מזון והסעדה, הנדסת ייצור, ארגון ושיטות תפעול. מאמן ארגוני ומנחה קבוצות וסדנאות מוסמך.

 אורי ליף, מתכנן ויועץ מטבחים בכיר, מוסמך FCSI, בכיר מתכנני מערכות המזון וההסעדה בבתי חולים והייטק בישראל. מעל 20 שנות ניסיון, בתחום מפעלי מזון, ארגונים וחברות קייטרינג. תכנן והוציא לפועל מאות פרויקטים בארץ וברחבי העולם.

גל שחף, בעל הכשרה אדריכלית, מתכנן מערכי מזון, מומחה לציוד מטבחים, בעל ותק וניסיון מקצועי ותכנוני בפיקוח ובניהול פרויקטים של הקמת מטבחים מוסדיים ומסעדות.     

ביתיה שלו, מתכננת מטבחים, מומחית בהתנהגות צרכנים, קונספטורית ומעצבת פנים, מייסדת חברת אינטרצ'יינינג גלובל בע"מ בשנת 1996. בעלת ניסיון של 20 שנה בתחום העיצוב במלונאות. מומחית בהובלת תהליכי קונספט, מיתוג ונראות עסקית. בהשכלתה מעצבת פנים מוסמכת, BA בפסיכולוגיה ארגונית, מאמנת אישית ומנחת קבוצות.

דוביק גל, מנהל פיתוח עסקי, מומחה בשיווק, מכירות, התנהגות צרכנים ומאמן אישי עם התמחות במערכות יחסים בארגונים. בעל ניסיון של 30 שנה בתפקידים ניהוליים בחברות גדולות. 


upload

סיסתמה מתכננת ומקימה פרויקטים, מן המסד עד הטפחות, ליזמים המעוניינים לקבל פרויקט מוכן, למטרות הקמה או שדרוג. החברה תיקח על עצמה את כל הפעילות הנחוצה כדי להביא כל פרוייקט לידי גמר משביע רצון ליזם ולכל הגופים הקשורים לפרוייקט.


search

בסיסתמה מאמינים כי הלקוח זכאי לליווי צמוד החל משלב הקונספט הראשוני, דרך התכנון כולו, ועד לשלבי ההרצה בפועל ולפעמים גם שנים אחרי שהעסק כבר פועל. לכן החברה מציעה תוכניות כוללות המכסות את כל מגוון הפעילויות העסקיות ומספקת מטריה רחבה של שירותים ברמה הגבוהה ביותר.


 commentsסיסתמה עובדת בשיתוף פעולה הדוק עם אנשי מקצוע מהשורה הראשונה בארץ בתחומי תעשיית המזון וההסעדה, ומכסה את כל מגוון השירותים     הדרושים לעסקים אלו,משלב התכנון הראשוני והקונספט, דרך התכנון המעשי על כל שלביו, ועד ליווי ארוך טווח בתחומים התפעוליים והארגוניים.


accept

סיסתמה מהווה מרכז ידע וביצוע, בדגש על איכות הסביבה, בטיחות וגהות, בריאות הציבור ופעילות "ירוקה", בצד פעילות לשיפור התפעול והחיסכון בכל התחומים. בסיסתמה מאמינים שהתנהלות בריאה היא גם נכונה יותר ובטווח הארוך היא גם משתלמת יותר מבחינה עסקית. לכן בחברה שוקדים ללמוד ולהביא שיפורים וחידושים בתחומים אלה ללקוחות   כחלק ממכלול השירותים.


ללא שם